Каминная печь

Каминная печь — теплоаккумулирующая и новая конструкция

KАМИНЫ

Различные модели каминов. Камины в разных размерах.

Каминная печь с духовкой

Печь аккумулирование тепла с духовкой! Различные конструкции разных размеров! с духовкой! Различные конструкции разных размеров!

КРУГЛЫЕ КАМИННЫЕ ПЕЧИ

Тепло накопительные камины и печи,  различный дизайн и размеры!

[php snippet=1]

ПОСЛЕДНИЕ ПРЕДЛОЖЕНИЯ

СПЕЦИАЛЬНЫЕ ПРЕДЛОЖЕНИЯ

Neraugoties uz plašajām apkures veidu iespējām, dzīvā uguns mājoklī joprojām ir cieņā. Šajā ziņā kamīns ir universāls un praktisks risinājums. Tas dod gan siltumu, gan simbolizē mājīgumu un atpūtu, turklāt tas neapšaubāmi ir sava veida greznuma priekšmets jūsu mājokļa interjerā.

Pateicoties modernajām tehnoloģijām, kamīni ir vienlīdz labi ierīkojami gan privātmājās, gan dzīvokļos. Kamīnu tehnoloģiskās iespējas ļauj tos izmantot gan kā papildu, gan galveno apkures elementu. Arī kamīnu novietošanu telpā var plānot atkarībā no interjera – tas var atrasties gan stūrī, gan pie sienas, gan telpas vidū.

Kamīnu iedalījums

Pēc savām funkcijām kamīni tiek iedalīti divās lielās grupās – apkurei paredzētajos un dekoratīvajos kamīnos. Turklāt nereti tieši kamīns tiek izraudzīts par mājas galveno siltuma avotu. Kamīna apkurei ir divi varianti – tas var sildīt telpas ar siltā gaisa plūsmu vai arī kamīnu var pievienot centrālapkures sistēmai. Dekoratīvie kamīni atšķiras ar vaļējo jeb atvērto kurtuvi, savukārt apkurei paredzētajiem kamīniem ir tā dēvētā kasešveida jeb slēgtā kurtuve ar ugunsdroša stikla durtiņām. Kamīni tiek arī iedalīti pēc izmantotā kurināmā – ar malku un granulām kurināmie kamīni. Atsevišķi izdala kamīnkrāsnis, kuru galvenā funkcija ir apsildīt telpas. Mēs piedāvājam kamīnus, kamīnkrāsnis un granulu kamīnus no vadošajiem Eiropas ražotājiem, kas jo īpaši paredzēti Latvijas mainīgajiem klimatiskajiem apstākļiem.

Galvenā sastāvdaļa – kurtuve

Vaļējās kurtuves raksturīgas dekoratīvajiem kamīniem. Šādi kamīni ir krāšņs interjera elements, taču to lietderības koeficients ir tikai 15-20%, jo šāds kamīns sniedz tikai liesmas atstarojošo siltumu. Kad uguns apdzisusi, siltums zūd.

Kamīniem ar slēgtā tipa kurtuvi lietderības koeficientu no 75 – 80%. Tieši tāds pats malkas daudzums, kāds izmantots vaļējā tipa kurtuvē, šeit degs četras piecas reizes ilgāk un nodrošinās ilgstošu siltumu. Ja atver kamīna durtiņas, tiek iegūts vaļējā kamīna efekts, un var izbaudīt dzīvās liesmas tuvumu.

Kamīnu kurtuves lielākoties izgatavo no čuguna, un tās ir īpaši izturīgas pret daudzkārtēju uzkaršanu un atdzišanu. Piedāvājumā ir arī kamīni ar iebūvētām maināmām kurtuvju iekšējām sienām. Tāpat slēgtā tipa kurtuves ir aprīkotas ar gaisa pieplūdes regulētāju, ar ko var regulēt degšanas intensitāti, kurināmā patēriņ un saražotā siltuma daudzumu.

Kamīns mājokļa apsildei

Izvēloties izmantot kamīnu apkurei ar silto gaisu, darbības princips ir šāds – kamīna radītas karstais gaiss telpās tiek izvadīts pa atbilstoši izveidotu cauruļvadu sistēmu. Šādi iespējams apsildīt līdz 220 kvm plašu savrupmāju.

Tiek piedāvāti arī kamīni, kas pievienojami centrālapkures sistēmai. Šajā gadījumā kamīns darbojas kā apkures katlus, tajā tiek sildīts apkures sistēmā cirkulējošais ūdens.

Mūsu klimatiskajiem vispiemērotākās ir kamīnkrāsnis, jo tās atšķirībā no parastā kamīna telpā uztur siltumu arī pēc kurināšanas. Tās patērē maz malkas un ilgi kalpo. Kamīnkrāsnīm ir divi veidi – izstarojošās kamīnkrāsnis, kas siltumu izdala ar korpusu, un konvekcijas krāsnis, kurām ir dubultas sieniņas un gaiss cirkulē starp kurtuvi un ārējo korpusu.

Granulu kamīni

Granulu kamīni sniedz iespēju vēl vairāk paaugstināt apkures sniegto komfortu jūsu mājoklī. Par kurināmo granulu kamīnos izmanto kokskaidu granulas. Šiem kamīniem ir daudz plašākas automatizācijas iespējas un pilnībā automatizēta kurināmā uzpildes sistēma. Vēl viena priekšrocība – digitālais kontroles panelis, kas ļauj sekot līdzi kamīna darbībai, tostarp attāinālināti, norādīt vajadzīgo temperatūru un ieprogrammēt kurināšanas nedēļas grafiku. Granulu kamīni piedāvā vēl lielāku siltuma efektivitāti – 88 – 92% un sadegšanas process ir maksimāli tīrs un efektīvs. Turklāt granulu kamīni ir vienkārši uzstādāmi.

Atbilstošs kurināmā materiāls

Kamīna jauda atkarīga no kurināmā materiāla – malkas vai skaidu brikešu – kvalitātes. Citu kurināmo kamīnos neizmanto, to paredz kamīnu konstrukcijas īpatnības. Malkai jābūt sausai, tad tās siltuma atdeve būs daudz lielāka. Vispiemērotākā kamīniem būs lapukoku malka, jo tai ir minimāls sveķu daudzums. Visaugstākā siltumatdeve ir ozolkoka malkai, tad seko bērza vai alkšņa malka. Kamīni ir labi piemēroti kokskaidu brikešu izmantošanai, jo tās cietākas un smagākas, jo kurināšanas rezultāts labāks. Var izmantot arī malkas un brikešu kombināciju.