Par Gabriel Kakelugnar

Kopš 1925. gada Burmeisteru ģimene pārvalda Timmernabenas pilsētā esošo fabriku Gabriel Keramik. Fabrikā tiek ražoti podiņi, podiņu krāsnis, kā arī keramiskie izstrādājumi dekoratīviem mērķiem un ikdienas lietošanai. Gabriel krāšņu modeļu gammā ir iekļautas gan tradicionālās krāsnis pagājušā gadsimta sākuma stilā, gan arī moderni modeļi, kas lieliski kombinējami ar pēdējām arhitektūras un interjera dizaina jomas tendencēm.

Piecu kanālu gaismas plūsmas virzīšanas tehnoloģija, kas tika izgudrota ap 1760. gadu, vēl līdz pat šim laikam tiek pielietota Gabriel krāsnīm. Pateicoties augstajam lietderības koeficientam un spējai ilgstoši saglabāt siltumu, podiņu krāsnis ir ideāls apkures variants, jo tās ļauj samazināt enerģijas patēriņa izdevumus, kā arī ievērot nepieciešamās apkārtējās vides aizsardzības un ugunsdrošības prasības. Podiņu krāsnis tik tiešām ir unikāli amatnieku meistardarbi, kas kalpo daudzām paaudzēm.

 Augstvērtīga siltuma akumulācija

Vēsturiski piecu kanālu podiņu krāsnis tika izstrādātas 18 gadsimta vidū, lai apmierinātu nepieciešamību pēc efektīvas siltuma enerģijas. Gabriel krāsnis ir būvētas saskaņā ar sākotnējo principu, kur siltums tiek uzkrāts brīdī kamēr dūmi uz skursteni virzās pa gariem kanāliem krāsns korpusā. Patīkams siltums atkarībā no telpu izolācijas un apmēriem var saglabāties mājā līdz pat 24 stundām pēc uguns apdzišanas. Pateicoties īpašam ventilatoram un karstā gaisa kasetei siltums telpā tiek nodrošināts jau kurināšanas brīdī.

Kaut gan podiņu krāsnis tiek ražotas jau vairākus gadsimtus, tomēr tās arī pašlaik ir visefektīvākais un tīrākais apkures variants, kas turklāt atšķiras arī ar nepārspējamu skaistumu.

Nevar nepiekrist, ka 250 gadus ilgas drošas apkures tradīcijas ir tik tiešām unikālas.

Gabriel Kakelugnar – brīnišķīgi silta un mūžīgi skaista

Aukstajos gadalaikos izbaudiet siltumu un liesmas mirdzumu no īstas podiņu krāsns. Vērojiet liesmas degšanu un siltumu caur lielām stikla durvīm . Perfektās Gabriel krāsnis tiek veidotas taisnstūra vai apaļajās formās un piejamas klaiskos vai modernos stilos. Manuālais ražošanas process un plaši piejamās krāsas un dekorācijas  dos iespēju katram izvēlēties sev piemērotāko modeli, kas vislabāk iederēsies mājas interjerā.

Augstākā energoefektivitāte

Gabriel podiņu kamīnkrāsnis ir ar CE sertifikātiem, kas akreditēti testa laboratorijas “SP Technical Research” institūtā Zviedrijā , un tās izpilda noteiktos Eiropas vides aizsardzības un drošības standartus par  “Cietā kurināmā lēna siltuma izdalīšanās iekārtām” . Tests “P tehniskās pētniecības  institūtā Zviedrijā rāda augstu enerģijas efektivitāti 92,4 %, CO izmeši 0,101 % .

Videi draudzīgi

Krāšņu lietderības koeficients tika izmērīts Zviedrijas Tehniski pētnieciskajā institūtā veikto izmēģinājumu laikā. Turklāt kaitīgo daļu klātbūtne dūmgāzēs ir ārkārtīgi maza. Izmēģinājumos tika noskaidrots, ka Gabriel krāsnis apmierina un pat pārsniedz augstās prasības, kādas tiek noteiktas galvenokārt Vācijā un Austrijā,

Paaudžu paaudzēs

Gabriels Burmeisters – mākslinieks, grafiskais dizainers un podnieks – izstrādāja īpašo Gabriel porcelānu pagājušā gadsimta sākumā. Ornamentu un apgleznojumu idejas viņš smēlās XVIII gadsimta podiņu krāšņu fabrikas Marieberg and Rörstrand ražotajos vecajos porcelāna izstrādājumos.

Gabriels Burmeisters neilgu laiku nostrādāja fabrikā Upsala-Ekeby, bet pēc tam iekārtojās darbā porcelāna fabrikā Boberg Evles pilsētā. Gabrielam Burmeisteram palīdzēja pieredzējušie keramikas meistari, kuru starpā bija Jalmārs Dals no Dalekarlijas pilsētas Gagnefas, kurš tika uzskatīts par vienu no pašiem progresīvākajiem sava laika keramikas meistariem. Pirms iepazīšanās ar Gabrielu Burmeisteru viņš apgleznoja podiņu krāsnis Boivera fabrikā Upsalas pilsētā.

1925. gadā Gabriels Burmeisters nopirka Tillinge fajansa fabriku Timmernabenas pilsētā, kas bija uzbūvēta jau 1859. gadā, un tur dibināja fajansa rūpnīcu Gabriel. Jalmārs Dals un vēl vairāki bijušie fabrikas darbinieki ieradās strādāt Timmernabenā, kur viņi palīdzēja rūpnīcu Gabriel pārveidot par vienu no labākajām keramikas ražotnēm Zviedrijā. Gabriels Burmeisters kļuva par jauna virziena iniciatoru, iedvesmojot vadošos keramiķus radīt pilnīgi jauna mākslinieciskā līmeņa rūpnieciskos izstrādājumus.

Gabriel Keramik, tieši ar šādu nosaukumu kompānija ir pašlaik pazīstama, Burmeisteru ģimenes vadībā funkcionē vēl šim. Ražošanā iekļauta podiņu, podiņu krāšņu, kā arī dekoratīvās un funkcionālās keramikas izstrādājumu izgatavošana.

Kompānijas galvenais mērķis kopš Gabriela Burmeistera laikiem ir palicis nemainīgs – ražot augstas kvalitātes un pārdomāta dizaina funkcionālos izstrādājumus, kas dāvā omulību un siltumu daudzām paaudzēm.

Kompānija Gabriel Jūsu uzmanībai piedāvā bagātīgu klasisko, apaļo modeļu izvēli kopā ar moderniem kroņiem un mākslinieku gleznojumiem. No kroņu greznajām frīzēm dveš pagājušo gadsimtu elpa, bet apgleznotāji idejas ir smēlušies no pašas dabas. Piemetiet malku, iekuriet uguni un izbaudiet Jūsu iegādātās podiņu krāsns omulību un siltumu.

Klasiskā apaļā veida krāsns
Piecu kanālu sistēma, kas tiek pielietota podiņu krāsnīs jau 50 gadus, mūsdienās tiek izgatavota no moderniem siltumu akumulējošiem materiāliem. Krāsns ir aprīkota ar tīrās degšanas kurtuvi, un tai augsts lietderības koeficients, kā arī platas stikla durvis, kas Jums ļaus ilgi izbaudīt siltumu un skatīties apburošajā liesmu spēlē. Visas krāsnis, izņemot Svea modeli, var tikt aprīkotas ar papildus ventilatoru, lai telpas sasiltu ātrāk un siltums tiktu sadalīts efektīvāk.

Pateicoties tam, ka Gabriel krāšņu augstumu (augstāk/zemāk) var regulēt, piemērojot 10 cm soli, pastāv iespēja izvēlēties podiņu krāsni jebkurai ēkai. Podiņu krāsns var stāvēt jebkurā vietā – atsevišķi, stūrī vai pie sienas. Turklāt, krāsni var papildināt arī ar karnīzi. Garie dūmvada kanāli, efektīvā kurināmā sadedzināšana un nozīmīgais podiņu krāsns svars garantē komfortablu siltuma izstarošanu vairāk kā 24 stundas.

Domās atgriezieties pagātnē un iedomājieties manuāli apgleznotas tapetes, koka grīdas un ceptu ābolu smaržu. Piecu kanālu tehnoloģijas podiņu krāsni izstrādāja arhitekts Kārlis Juhans Kronstedts un ģenerālis Fabiāns Vrede XVIII gadsimta otrajā pusē. Tajā laikā podiņu krāsns bija greznumlieta, taču pašlaik jebkurš var izbaudīt omulīgu siltumu un atklātas uguns liesmu spēles burvību. Gabriel krāšņu klasiskajos modeļos atdarināti senlaicīgo podiņu krāšņu motīvi, vienlaicīgi ievērotas mūsdienīgas formas un funkcionalitātes prasības.

Uzklājiet galdu, gaidot draugu ierašanos ciemos, un ļaujiet podiņu krāsns uguns gaismai piepildīt Jūsu māju. Gabriel taisnstūrainās podiņu krāsnis kalpos kā jebkuras mājas izgreznojums, dāvās komfortablu siltumu un priecēs ar atklātu liesmu spēli. Taisnstūrainajos modeļos jūtama pagātnes tradicionālo podiņu krāšņu dvesma. Tās lieliski iekļaujas gan klasiskajā, gan arī modernajā interjerā.