Pirmais, ko vajadzētu pēc kurināšanas sezonas izdarīt – iztīrīt skursteni. Lielākās problēmas varētu būt tiem saimniekiem, kuri sezonā kurinājuši krāsni, izmantojot mitru malku. Rezultātā skurstenī var būt sakrājušies nosēdumi un sodrēji, un tas varētu lipt ciet. Pēc šī gada ziemas gan jebkurā gadījumā varētu būt daudz nosēdumu, tāpēc talkā ir jāaicina skursteņslauķis, kurš varētu gan iztīrīt skursteni, gan apsekot kamīnu, krāsni vai kamīnkrāsni. Ja nepieciešams, var palūgt arī iztīrīt cukas un izbērt visus pelnus.
Saimnieks pats var iztīrīt pelnus no kurtuves un pelnutraukiem, kā arī notīrīt durvju stiklus. Labākais veids, kā to izdarīt, ir stiklus vienkārši noberzt ar pelniem, kas uzlikti uz mitras salvetes. Pēc tam atliek tos vien notīrīt ar sausu salveti. Alternatīva, protams, ir ķīmiskie līdzekļi, taču tad stiklam ir lielāka tendence ātri aizkvēpēt atkārtoti.
Pēc visām šīm procedūrām ir jāaizver šīberis. Tādējādi skurstenis, kā arī kamīns, krāsns vai kamīnkrāsns ir gatava darbam nākamajā sezonā. Vasaras mūsu platuma grādos gan pēdējos gados liecina, ka nepieciešams kurināt arī siltākajā gadalaikā. Šeit būtiska priekšrocība ir kamīnkrāšņu īpašniekiem, jo tās iespējams uzstādīt darbam vasaras režīmā. Tas nozīmē, ka dūmi no kurtuves caur skursteni tiek izvadīti tieši nevis cirkulē visā sistēmā kā tas ir ziemas režīmā, kad maksimāli ilgi nepieciešams saglabāt siltumu.
Pirms jaunās apkures sezonas darbs atkal būtu skursteņslauķim, jo jāpārliecinās, ka skurstenī nav sabirušas lapas vai putni nav tur sametuši zarus. Ir bijuši gadījumi, kad putns pats ir iekritis skurstenī vai arī ir iemetis tur lupatu un skursteni aizsprostojis. Tāpēc, pirmo reizi iekurinot, vajadzētu pārbaudīt vilkmi. Nav ieteicams krāsni pielādēt pilnu ar malku. Sākumā būtu vēlams iemest skaliņus vai izdedzināt avīzi un novērtēt situāciju, lai nerodas piedūmojums visā mājā.
Vēlaties iztīrīt skursteni? Lūk kontakti: http://skurstenmeistars.lv